Jak pokonać brak motywacji do ćwiczeńŁatwo jest stracić motywację, gdy próbuje się przyjąć nowy nawyk. Znalezienie motywacji do ćwiczeń może być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli nie masz na nie ochoty. Jednak, jak w przypadku każdej nowej umiejętności lub nawyku, utrzymanie rutyny ćwiczeń wymaga praktyki i wytrwałości. Wszyscy mamy takie dni, kiedy po prostu nie mamy ochoty na trening lub jogging, ale trzeba wytrwać i nie poddawać się. Coś wyzwoli inspirację w każdym w pewnym momencie jego życia; może to był przykład ustanowiony przez kogoś innego, kluczowy moment w osobistej podróży lub coś tak prostego jak oglądanie inspirującego filmu. Sztuką jest nie pozwolić, by ten moment minął bez działania i przyjąć strategie, które pomogą Ci pokonać brak motywacji i przyjąć aktywny i zdrowy styl życia.

Stwórz nawyk poprzez konsekwentne ćwiczenie

Niezależnie od tego, jaką aktywność wybierzesz, regularne ćwiczenie jest kluczem do utrzymania dobrego zdrowia. Może również pomóc Ci przezwyciężyć brak motywacji, sprawiając, że poczujesz się lepiej ze sobą, podnosząc swój nastrój i poprawiając samoocenę. Aby stworzyć nawyk ćwiczeń, musisz ćwiczyć co najmniej trzy razy w tygodniu przez 30 minut. Im więcej będziesz ćwiczyć, tym łatwiej będzie Ci utrzymać zdrowy styl życia. Ustanowienie regularnych nawyków ćwiczeń wcześnie jest ważne, ponieważ potrzeba czasu, aby zbudować spójną rutynę. Regularne ćwiczenia pomogą Ci również zbudować odporność na nudę i powstrzymać się od rezygnacji, gdy poczujesz brak motywacji. Będziesz w stanie zauważyć zmiany w swoim nastroju, poczuć się lepiej ze sobą i zauważyć, że możesz zrobić więcej niż kiedyś. Konsekwencja jest kluczem do budowania zdrowego nawyku, więc staraj się jak najlepiej nie pomijać treningu, nawet jeśli nie masz na niego ochoty.

Wyznaczaj małe, mierzalne cele

Ważne jest, aby wyznaczyć długoterminowe cele, ale trzeba również rozbić je na mniejsze, bardziej zarządzalne cele. Na przykład, jeśli chcesz przebiec maraton, wyznacz cel, aby biegać trzy razy w tygodniu przez następne trzy miesiące. Za każdym razem, gdy osiągniesz cel, doświadczysz przypływu pozytywnych uczuć i zbudujesz impet w kierunku swojego długoterminowego celu. Wyznaczanie mniejszych celów może również pomóc przezwyciężyć brak motywacji, ponieważ będziesz widział, jak się poprawiasz. Wyznaczanie długoterminowych celów jest ważne, ale jeśli nie podzielisz ich na łatwe do zrealizowania części, doświadczysz wypalenia i stracisz motywację.

Znajdź podstawową przyczynę braku motywacji

Większość z nas ma pewne wyzwalacze, które sprawiają, że czujemy się leniwi, zmęczeni i niezmotywowani do zrobienia czegoś. Zidentyfikuj, co sprawia, że czujesz się w ten sposób i spróbuj wyeliminować te wyzwalacze na kilka tygodni, aby zobaczyć, czy to pomoże ci przezwyciężyć brak motywacji. Istnieje wiele powodów, dla których ludziom brakuje motywacji, w tym:

- Brak snu

- Poczucie stresu

- Brak wystarczającej ilości energii

- Brak konkretnego celu w głowie

- Poczucie przytłoczenia.

Spróbuj znaleźć źródło swojego braku motywacji i wyeliminować je na kilka tygodni. Jeśli nie czujesz, że Twoje wysiłki przynoszą efekty, powinieneś rozważyć rozmowę z profesjonalistą na temat swojego problemu.

Znajdź partnera do ćwiczeń

Wypracowanie z partnerem może znacznie zwiększyć szanse na sukces, ponieważ będziesz odpowiedzialny za swoje działania. Posiadanie kogoś do dzielenia się podróżą z może również pomóc ci poczuć się mniej samotnie i zmotywować cię, gdy nie czujesz się jak ćwiczenia. Znalezienie partnera do ćwiczeń może pomóc Ci przezwyciężyć brak motywacji, ponieważ będziesz musiał złożyć obietnicę spotkania z nim. Znalezienie partnera do ćwiczeń może być tak proste, jak dołączenie do lokalnej drużyny sportowej lub klasy, lub znalezienie kogoś poprzez media społecznościowe i zawarcie umowy, aby spotkać się z nim w określonym czasie.

Znajdź ćwiczenie, które naprawdę lubisz

Jeśli ćwiczysz, bo czujesz, że musisz, bo uważasz, że powinieneś to robić, lub dlatego, że próbujesz przezwyciężyć brak motywacji, istnieje większe prawdopodobieństwo, że poniesiesz porażkę. Upewnij się, że aktywność, którą wybierasz, sprawia Ci przyjemność i że dobrze się przy niej bawisz. Będzie bardziej prawdopodobne, że będziesz trzymać się swojej rutyny, jeśli będziesz się nią cieszyć, a to pomoże Ci przezwyciężyć brak motywacji.

Zobowiązuj się do ćwiczeń przez 30 dni

Zaleca się, aby spróbować nowego nawyku przez 30 dni, aby pozwolić mu stać się tak naturalnym, jak to możliwe. Można to zastosować do ćwiczeń, jak również. Zacznij małe, z czymś takim jak chodzenie i budować swoją wytrzymałość w ciągu miesiąca. Jeśli spróbujesz zrobić zbyt wiele na raz, wypalisz się, zanim będziesz miał szansę wyrobić sobie nawyk. Będziesz też mniej skłonny do rezygnacji, gdy miesiąc dobiegnie końca i będziesz mógł zastanowić się, jak wiele udało ci się osiągnąć. Pomoże Ci to również przezwyciężyć brak motywacji, ponieważ gdy dotrzesz do końca miesiąca, będziesz miał już przełamaną barierę braku ćwiczeń przez 30 dni.

Ćwiczenia to świetny sposób na pokonanie braku motywacji. Może również poprawić twój nastrój i pomóc ci utrzymać zdrowy styl życia. Istnieje wiele sposobów na pokonanie braku motywacji do ćwiczeń, w tym stworzenie nawyku, wyznaczenie małych celów i znalezienie ćwiczenia, które faktycznie lubisz i chętnie wykonujesz. Teraz, gdy przeczytałeś ten artykuł, dlaczego nie pójść się poruszać? Nie masz nic do stracenia i wszystko do zyskania dzięki temu. Więc na co czekasz?