Klucz do utrzymania motywacji podczas Twojej podróży fitness: Trenuj w domuUtrzymanie dobrej kondycji jest wyzwaniem. Twoja motywacja może być wysoka, gdy zaczynasz swoją podróż fitness, ale utrzymanie tego tempa może okazać się trudne w miarę upływu czasu i początkowe podniecenie zaczyna zanikać. W związku z tym wiele osób rezygnuje ze swoich treningów po kilku tygodniach lub miesiącach, dlatego tak wiele postanowień kończy się niepowodzeniem w lutym. Aby zachować motywację i kontynuować swoją podróż fitness, musisz znaleźć sposób, aby uczynić go zabawą i mniej obowiązku. Musisz znaleźć sposoby, które są wygodne i pozwalają cieszyć się pracą w domu, a jednocześnie szybko zobaczyć wyniki. Po tym wszystkim, to jest jedyny sposób, że będziesz trzymać się robi to długo. Oto kilka wskazówek, jak możesz to zrobić.

Utrzymuj swoje treningi

Jeśli naprawdę chcesz pozostać zmotywowany, musisz utrzymywać swoje treningi. Jeśli nie masz ustalonego harmonogramu, może się okazać, że poświęcisz godzinę intensywnych ćwiczeń i znudzisz się lub zmęczysz w połowie drogi, co tylko doprowadzi do tego, że poczujesz się zdemotywowany i zrezygnujesz. Istnieje wiele sposobów na to, by Twoje treningi były krótkie, ale jest kilka zasad, których powinieneś przestrzegać.

Kiedy zobowiązujesz się do wykonania konkretnego treningu, upewnij się, że jest on krótki, intensywny i zrównoważony w dłuższej perspektywie. Dobrym sposobem na sprawdzenie tego jest zadanie sobie pytania, czy jesteś w stanie wykonywać ten trening przez następne 10 lat. Jeśli odpowiedź brzmi nie, spróbuj wymyślić sposób, aby uczynić go bardziej zrównoważonym dla Ciebie.

Znajdź ćwiczenie, które sprawia ci przyjemność

Uważam, że najlepszym ćwiczeniem jest bieganie. Lubię to, bo mogę słuchać muzyki i jest za darmo. Bieganie jest moją ulubioną formą ćwiczeń, ponieważ mogę słuchać moich ulubionych piosenek i to nic nie kosztuje.

Jeśli lubisz ćwiczenie, łatwiej będzie ci utrzymać motywację. Jaki jest najlepszy sposób na znalezienie czegoś, co sprawia Ci przyjemność? Wypróbuj wiele różnych ćwiczeń, aż znajdziesz coś, co kochasz. Kiedy już znajdziesz swoją ulubioną formę ćwiczeń, spróbuj uczynić je bardziej zabawnymi, wykonując je z przyjaciółmi lub chodząc na zajęcia na lokalnej siłowni lub z trenerem. Przekonasz się, że ćwiczenie sprawia Ci jeszcze większą przyjemność, gdy wykonujesz je z innymi, i mniej prawdopodobne jest, że stracisz zainteresowanie.

Nagradzaj się po każdym treningu

Trening jest przykrym obowiązkiem dla wielu osób i może być trudno utrzymać motywację, gdy robisz coś, czego naprawdę nie chcesz. Pamiętaj: jeśli nie cieszysz się swoim treningiem, jest duża szansa, że zrezygnujesz. Kiedy znajdziesz się w takiej sytuacji, nagradzaj się po każdym treningu czymś, co naprawdę sprawia Ci przyjemność. Upewnij się, że jest to coś, co nie jest związane z jedzeniem. Na przykład, jeśli ćwiczysz w domu na rowerze stacjonarnym, możesz włączyć ulubioną muzykę i napić się gorącej herbaty. Jeśli idziesz na siłownię, zakończ trening miłym, ciepłym prysznicem, a przekonasz się, że będziesz bardziej cieszyć się czasem spędzonym na siłowni i sprawisz, że stanie się ona mniej przykrym obowiązkiem.

Znajdź towarzysza od fitnessu

Posiadanie kumpla fitness jest doskonałym sposobem na utrzymanie motywacji i sprawienie, że twoje treningi będą bardziej zabawne. Ćwicz z kimś, kto jest na podobnym poziomie fitness jak ty, więc oboje popychacie się nawzajem do osiągnięcia swoich celów i uniknięcia presji konkurencji. Kiedy już znajdziesz swojego kumpla fitness, dołącz do klasy lub idź na siłownię razem, abyście mogli trenować razem, motywować się nawzajem i cieszyć się doświadczeniem jeszcze bardziej. Jeśli ćwiczysz w domu, spróbuj uczynić swoje treningi bardziej społecznymi poprzez łączenie się z innymi, którzy są na tej samej podróży fitness jak ty. Możesz to zrobić dołączając do grupy online lub rozmawiając z innymi na forach.

Spróbuj nowego treningu Jeśli robisz ten sam trening przez jakiś czas i zaczynasz się nudzić, spróbuj nowego treningu, aby pomieszać rzeczy. Może się okazać, że nowy trening jest bardziej przyjemny i angażujący, co pomoże ci utrzymać motywację. Możesz również spróbować urozmaicić swoje ćwiczenia poprzez dodanie nowych rzeczy do obecnego treningu, takich jak taśmy oporowe, ciężarki lub kamizelka z obciążeniem.

Jeśli zmagałeś się z utrzymaniem motywacji na swojej podróży fitness, spróbuj tych wskazówek i może się okazać, że pomoże ci to utrzymać się w ruchu. Aby utrzymać motywację, trzeba znaleźć sposoby, które są wygodne i pozwalają cieszyć się pracy w domu, podczas gdy widząc wyniki szybko. Powiedziawszy to, jest to jedyny sposób, że będzie trzymać się robi to na dłuższą metę.